ویدیوها
https://www.aparat.com/v/8WwaZ

آکادمی تخصصی شبکه در شیراز

به مجموعه دو یا چند کامپیوتر که بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند تا بتوانند از منابع نرم افزاری و سخت افزاری مشترک استفاده کنند، شبکه گفته می شود. منابع نرم افزاری مثل نرم افزارهای مختلف، فایل ها، پوشه ها و ... و منابع سخت افزاری مثل پرینتر. برای تشکیل یک شبکه کامپیوتری 2 شرط لازم است: اول اینکه این دو یا چند کامپیوتر باید به وسیله یک رسانه فیزکی(رابط) مثل کابل به هم متصل باشند و دوم اینکه این کامپیوترها باید با هم تبادل اطلاعات داشته باشند.

اشتراک گذاری منابع سخت افزاری: این ویژگی این امکان را فراهم می کند که به طور مثال در کافی نت ها یا ادارات و شرکت ها، چند کامپیوتر که به هم شبکه شده اند، از یک پرینتر بطور مشترک استفاده کنند. مسلماً به اشتراک گذاری منابع سخت افزاری، هزینه های یک مجموعه را بطور چشمگیری کاهش می دهد.

اشتراک گذاری اطلاعات و منابع نرم افزاری: در یک شبکه کامپیوتری، افراد می توانند خیلی راحت فایل ها، پوشه ها و حتی نرم افزارهایشان را به اشتراک بگذارند.

کاهش هزینه ها: متمرکز کردن منابع اطلاعاتی به جای پخش آن در بخش های مختلف و استفاده اختصاصی هر کاربر در یک سازمان کاهش هزینه را به همراه دارد.

قابلیت اعتماد: در شبکه های کامپیوتری این امکان وجود دارد که از اطلاعات خود نسخه دوم یا پشتیبان و یا Back UP گرفت تا در صورت بروز اتفاق احتمالی منابع اطلاعاتی خود را از دست ندهیم.

کاهش زمان: شبکه ها امکان ایجاد ارتباطات قوی بین کاربران از راه دور بدون محدودیت جغرافیایی است، به این ترتیب زمان تبادل اطلاعات و استفاده از منابع کاهش می یابد.

ارتباطات: امکان ایجاد ارتباط از طریق پست الکترونیکی و یا دیگر سیستم های اطلاع رسانی و حتی امکان انتقال فایل با شبکه ها فراهم شده است.

جلوگیری از تکرار بی رویه اطلاعات: به دلیل استفاده اشتراکی از منابع و اطلاعات در شبکه، تکرار داده ها کاهش می یابد

پیش نیاز تمام دوره های آموزشی شبکه، آموزش +Network می باشد و علاقمندان به یادگیری دوره های سیسکو و مایکروسافت حتماً باید این دوره را بگذرانند. شرکت کنندگان در دوره +Network با پایه و اساس طراحی، پیکربندی و عیب یابی زیر ساخت های متعلق به شبکه های بی سیم و با سیم آشنا می شوند. پس از گذراندن این دوره آموزشی، علاقمندان می توانند بین دوره های آموزشی مایکروسافت و سیسکو یکی را انتخاب کنند.

دوره های آموزشی مایکروسافت، به آموزش شبکه در بستر نرم افزاری و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با استفاده از سیستم عامل های مایکروسافت و راه اندازی سرویس های مختلف در این سیستم عامل ها و مدیریت کاربران در سطوح دسترسی مختلف می پردازند.

دوره های آموزشی سیسکو، به راه اندازی شبکه های کامپیوتری در بستر سخت افزاری پرداخته و طراحی شماتیک و ساختار بندی فیزیکی شبکه و تنظیم و راه اندازی و نگهداری روترها و سوئیچ های سیسکو از مباحث مهم این دوره ها می باشند.

برای نظر دادن ابتدا باید وارد شوید. برای ورود اینجا کلیک کنید.