آموزش راه اندازی روتر سیسکو به زبان ساده

مقالات
آموزش راه اندازی روتر سیسکو به زبان ساده

آموزش راه اندازی روتر سیسکو به زبان ساده

کانفیگ روتر سیسکو به شکل ابتدایی و آسان کاری سختی نیست در واقع نیاز نیست که شما یک network expert باشید تنها لازم است با مفاهیم شبکه آشنا باشید.

روتر های سیسکو دستگاه های دوست داشتنی هستند آنها خراب نمیشوند ،قوی هستند هنگ نمیکنند با توجه به ماموریت پیچیده شان؛ خیلی پیچیده نیستند سخت کوشند.

روتر های سیسکو بنا به نیاز و ماموریت کاری، مدل های مختلفی دارند از ابعاد دسکتاپ مثل سری 1600 – 1700 – 1800 – 1900 و .. تا هم اندازه یک یخچال مثل 7613 ولی همه شان کارشان یکی ایست: ”مدیریت ترافیک شبکه” که این امر میتوانید مسیریابی باشد مثل روتر های اولیه یا حتی یک کنفرانس ویدیویی و یا یک تماس تلفنی، که البته روتر در شکل سنتی و دیرینه وظیفه اش مسیریابی ترافیک شبکه بوده ولی با پیشرفت و توسعه نیاز ها روتر ها به سمت multi layer و service integration پیش رفتند بدین سان که قبلا یک مسیریاب فقط یه دیوایس لایه 3 محسوب میشد ولی حال در چندین لایه کار میکند.

کانفیگ روتر سیسکو:

خب در ابتدا روتر را با کابل کنسول مخصوص سیسکو به یک PC متصل کنید و از طریق یک نرم افزار ترمینال مثل Putty به کنسول روتر سیسکو متصل شوید حال فارغ از ارتباطات شبکه ای و کانفیگ روتر میتوانید به کارتان برسید.

قدم اول: در ابتدا ما به تنظیمات مربوط به ورود و اهراز هویت و همچنین یک نام برای روتر سیسکو میپردازیم:...

برای نظر دادن ابتدا باید وارد شوید. برای ورود اینجا کلیک کنید.